Բառարան ՆՈՐ Ուղղագրիչներ ՆՈՐ Տառատեսակներ Մեր մասին Հայերէն
Անվճար հայերէն ուղղագրիչ
Ստացի՛ր HySpell-ը հիմա




Nayiri
հայերէնի ուղղագրիչ բառարան
Հայերէն | Հայ-Անգլերէն | Անգլերէն-Հայ | Հայ-Ֆրանսերէն | Ֆրանսերէն-Հայ

 Բառարան Արդիւնքներ 

Փնտռել «Ի» բառը նաեւ հետեւեալ պատկերահանուած բառարաններուն մէջ —

Դարձուածաբանական եւ Բարբառային

Գրաբարի

Անուններու

Բուսանուններու

Ի, ի
(ini) The eleventh letter and fifth vowel of the Armenian alphabet; twenty, twentieth.
preposition To, at, into, by, for, from, with, during, upon, in, of.

Աղբիւր՝ Մեսրոպ Կ. Գույումճեան, Ընդարձակ Բառարան Հայերէնէ Անգլիերէն. Պէյրութ: Տպարան ԱՏԼԱՍ (1970): էջ 249 View page image
Այս ելեկտրոնային բառարանը հովանաւորած է Համազգային Հայ Կրթական եւ Մշակութային Միութիւնը։


Ի
vowel §1b, §3c (իւ); alternation: §21, §22, §23, §24, §25, §60
numeric value = 20

suffix forming the Genitive Singular for words in the 1st declension §66, §67, §70, §71, §72

in conjugation §184189, §273275

ի classic preposition §93422, §426527

Աղբիւր՝ Fr. S. L. Kogian, Armenian-English Vocabulary. Vienna: Mechitarist Press (1949): էջ 293 View page image
ՆՈՐ
(beta)
Այս ելեկտրոնային բառարանը հովանաւորած է «Գալուստ Կիւլպէնկեան» Հիմնարկութիւնը։