Армянская проверка орфографии
загрузить HySpell сейчас
 Morphology

Western Armenian


ծնելու → ծնիլ (verb)
(Future Participle)
(Infinitive) • Genitive case
(Infinitive) • Dative case

Matching Word Forms


ծնելու → ծնել
 Словарь

Աղբիւր՝ Բառգիրք հայերէն լեզուի։ Անդրանիկ Վրդ. Կռանեան, Պէյրութ, 1998։ Էջ 193։



Источник: Յարութիւն Թ. Գայայեան, Բառարան Գանձարան Հայերէն Լեզուի. Գահիրէ: Տպագրութիւն Գալֆա (1938): стр. 212
Новинка

Источник: Յարութիւն Թ. Գայայեան, Բառարան Գանձարան Հայերէն Լեզուի. Գահիրէ: Տպագրութիւն Գալֆա (1938): стр. 211
Новинка
ԾՆԵԼ ծնայ կմ ծնեցի
ներգործական բայ
    1. Իւր մարմնից կենդանի արարած արտադրել, զաւակ ունենալ։

    2. Զաւակի հայր լինել։

    3. Նմանութեամբ (Աստուածաբանական) Երրորդութեան երկրորդ անձի ծագումն առաջին անձից։

    4. Ստեղծագործել, առաջ բերել։

ԾՆԵԼ ծնեցայ,
ԾՆՎԵԼ ծնվեցի



Источник: Ստեփան Մալխասեանց, Հայերէն բացատրական բառարան. Երեւան: Հայկական ՍՍՌ Պետական Հրատարակչութիւն (1944): стр. 979
Новинка
(beta)

Источник: Գնէլ արքեպիսկոպոս Ճէրէճեան, Փարամազ Կ. Տօնիկեան եւ Արտաշէս Տէր Խաչատուրեան, Հայոց լեզուի նոր բառարան. Պէյրութ: Կ. Տօնիկեան եւ Որդիք Հրատարակչատուն (1992): стр. 923
Новинка
(beta)
 Usage beta 21 citations 

Usage of matching Word Forms


Новинка Explore the usage of the word form ծնելու in the Corpus of Western Armenian.
Найти слово "ծնելու" также в следующих словарях

Explanatory

Thesaurus

Western Armenian

Neologisms

Rhyming

Word Structural

Etymological

Dialectal and Idiomatic

Orthographic

Classical Armenian

Middle Armenian

Early Modern Armenian

Foreign word

Names

Place names

Plant names

Specialized

Abbreviations