Vérificateur d'orthographe arménien
téléchargez HySpell maintenant
 Morphology

Western Armenian


տանջուեցայ → տանջուիլ (verb)
Aorist Tense • Indicative Mood • First Person • Singular
 Dictionnaire

Source: Յարութիւն Թ. Գայայեան, Բառարան Գանձարան Հայերէն Լեզուի. Գահիրէ: Տպագրութիւն Գալֆա (1938): p. 486
Nouveau!
ՏԱՆՋԵԼ տանջեցի
ներգործական բայ
    1. Ֆիզիկական ցաւեր ու վնասուածքներ պատճառել, տանջանքներ տալ, խոշտանգել, չարչարել։

հին նշանակութիւն 2. Տանջանքով սպանել, մահով պատժել։

    3. Ֆիզիկական սուր ցաւ պատճառել, չարչարել։

    4. Հոգեկան կամ բարոյական վիշտ պատճառել, սաստիկ յուզել, մտատանջութիւն պատճառել։

ՏԱՆՋԵԼ (տանջեցայ),
ՏԱՆՋՎԵԼ տանջվեցի

Source: Ստեփան Մալխասեանց, Հայերէն բացատրական բառարան. Երեւան: Հայկական ՍՍՌ Պետական Հրատարակչութիւն (1944): p. 2135
Nouveau!
(beta)



Source: Գնէլ արքեպիսկոպոս Ճէրէճեան, Փարամազ Կ. Տօնիկեան եւ Արտաշէս Տէր Խաչատուրեան, Հայոց լեզուի նոր բառարան. Պէյրութ: Կ. Տօնիկեան եւ Որդիք Հրատարակչատուն (1992): p. 2251
Nouveau!
(beta)
 Usage beta 1 citation 

Usage of matching Word Forms


Nouveau! Explore the usage of the word form տանջուեցայ in the Corpus of Western Armenian.
Aussi la recherche pour "տանջուեցայ" dans ces dictionnaires:

Explanatory

Thesaurus

Western Armenian

Neologisms

Rhyming

Word Structural

Etymological

Dialectal and Idiomatic

Orthographic

Classical Armenian

Middle Armenian

Early Modern Armenian

Foreign word

Names

Place names

Plant names

Specialized

Abbreviations