Բառարան ՆՈՐ Ուղղագրիչներ ՆՈՐ Տառատեսակներ Մեր մասին Հայերէն
Անվճար հայերէն ուղղագրիչ
Ստացի՛ր HySpell-ը հիմա




Nayiri
հայերէնի ուղղագրիչ բառարան
Հայերէն | Հայ-Անգլերէն | Անգլերէն-Հայ | Հայ-Ֆրանսերէն | Ֆրանսերէն-Հայ

 Բառարան Արդիւնքներ 

Փնտռել «Է» բառը նաեւ հետեւեալ պատկերահանուած բառարաններուն մէջ —

Դարձուածաբանական եւ Բարբառային

Գրաբարի

Անուններու

Բուսանուններու

է, Է (eh) The seventh letter and the third vowel of the Armenian alphabet; seven, seventh.

Է verb subst. Is.

PHRASES
եմ, ես եմ I am.
դուն ես, ես thou art.
ան է, է it, he or she is.

Աղբիւր՝ Մեսրոպ Կ. Գույումճեան, Ընդարձակ Բառարան Հայերէնէ Անգլիերէն. Պէյրութ: Տպարան ԱՏԼԱՍ (1970): էջ 208 View page image
Այս ելեկտրոնային բառարանը հովանաւորած է Համազգային Հայ Կրթական եւ Մշակութային Միութիւնը։


Է
vowel §1a, §2b, §6, §7, §21, §29-§30, §35, §39b, §69
numeric value = 7

է [3rd person singular of եմ] substantive verb, auxiliary verb he, she, it is §185

է՜ interjection eh!

suffix forming the Ablative case §6a, §69a, §72, §75, §78, §79, §80, §93b, §94c, §97522-§537

-է՛ final syllable forming the §2nd person Singular of the Imperative Mood of the Verbs in -ել, -իլ, -տել §303a, §304

Աղբիւր՝ Fr. S. L. Kogian, Armenian-English Vocabulary. Vienna: Mechitarist Press (1949): էջ 286 View page image
ՆՈՐ
(beta)
Այս ելեկտրոնային բառարանը հովանաւորած է «Գալուստ Կիւլպէնկեան» Հիմնարկութիւնը։